Mis võiks olla algaja elektrooniku tööriistakastis?

© Arno Mikkor

MADIS AESMA

20. JAANUAR 2024

Viimasel ajal on meedias juhitud tähelepanu muret tekitavale tõsiasjale, et Eesti inseneride põud on jõudmas kriitilise piirini. TalTech leiab oma teadusuudises, et sellises olukorras ei saa ühtki tehnikahuvilist tulevikutalenti raisku lasta. Nii on ülikooli vilistlane ja mitmekülgse töökogemusega elektroonika­insener Indrek Keskküla (ülal fotol) pannud kokku kimbu nõuandeid selle kohta, mis võiks olla algaja elektroonikahuvilise tööriistakastis ja millistest projektidest võiks alustada.

Juba lapsepõlves tehnikamaailma vastu huvi tundnud Indrek Keskküla on lõpetanud TalTechis elektroonika ja kommunikatsiooni eriala ning töötanud insenerina pea kümme aastat nii suures elektroonikafirmas, oma idufirmas kui ka asjade interneti ja autonoomsete süsteemide arendusettevõttes Krakul.

Üks praktiline võimalus oma lapse tehnikahuvi toetada on panna talle kokku tööriistakast, mis sisaldab algajale sobivaid elektroonika­vahendeid, millest olulisim on multimeeter. See on tööriist, mille põhifunktsioonid on pinge, voolu ja takistuse mõõtmine. See on inseneri sõnul ainus praktiline viis, tuvastamaks need elektroonika põhisuurused, mille kaudu avaneb olulisim suhe – Ohmi seadus. Kui multimeeter on olemas, on võimalik edasi minna muude tööriistadeta, ainult kuluvahendeid kasutades.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress