Meiegi maavarad võivad edendada rohepööret

© Shutterstock

MADIS AESMA

12. AUGUST 2023

Euroopat ootab ees teatud maapõueressursside põud ja meie loodus­varad võivad mängida olulist rolli selle kriisi leevendamisel. Eesti Mäeseltsi auliikmeks valitud Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituudi vanemlektor Erik Väli ütleb, et Eesti maapõueressursside kasutuselevõttu takistab tasakaal riigi ja kohalike omavalitsuste huvide vahel. 30 aastat Eesti suurimas põlev­kivi­kaevanduses töötanud Erik Väli on juhtinud 1500 kaevandustöötajat ning tema ajal kaevandati aastas 9 miljonit tonni põlevkivi. Nüüd on põlevkivi kaevandamise mahud vähenenud ja energiaettevõtted mõtlevad üha rohkem sulandumisest Euroopa Liidu rohe­pöördesse.

„Eesti mäendus integreerub suurel määral Euroopa mäendusvaldkonda ja sõltub selle käekäigust,“ ütlebv Väli tehnikaülikooli teadusuudises. „Meie maavarade kaevandamise perspektiivi mõjutab Euroopa Liidu suund rohe­pöördele. Tõenäoliselt pannakse Euroopa Liidus paika maardlad, mida ja millal kaevandama hakatakse, et säilitada tarneahelate jätku­suutlikkus. Tuleviku maavaratööstus mõjutab vähem keskkonda ja tagab ressursside kokkuhoiu tulevastele põlvedele.“

Tellijale avatud. Edasi lugemiseks logi sisse või tee tellimus.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Supertellimus

Supertellimus kuumaksega

10,95 €

* kingituseks kaasaskantav kõlar väärtusega 53€

  • Paberajakiri iga kuu
  • Uudised sinu telefonis/arvutis 24/7
  • Uued lood iga päev
  • Tuhanded artiklid arhiivis
  • Hariv lugemine kogu perele
  • Kingituseks kaasaskantav kõlar

Püsimaksega tellimus on tähtajatu. Soovi korral saab selle katkestada vähemalt 15 päeva enne järgmise makse tähtaja saabumist. Paberil Imeline Teadus jõuab postkastidesse iga kuu alguses. Veebis ilmuvad artiklid iga päev.

Supertellimus aastaks

109 €

Ühe kuu kohta 17% soodsam

* kingituseks kaasaskantav kõlar väärtusega 53€

Digitellimus

Kaks esimest kuud kokku

4,95 €

Edasi jätkub tellimus tavahinnaga 9,95 € kuus

  • Uudised sinu telefonis/arvutis 24/7
  • Uued lood iga päev
  • Tuhanded artiklid arhiivis
  • Hariv lugemine

 

Püsimaksega tellimus on tähtajatu. Soovi korral saab selle katkestada vähemalt 2 päeva enne järgmise makse tähtaja saabumist. Imelise Teaduse veebis ilmuvad artiklid iga päev. Tellijana on sul ka ligipääs tuhandetele arhiivilugudele.

Digitellimus aastaks

89 €

Ühe kuu kohta 18% soodsam

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress