Meie Päikesesüsteemis võib end peita tilluke must auk

Kaua on kahtlustatud, et Päikesesüsteemis on tundmatu üheksas planeet. Osa astronoome arvab, et tegu ei ole planeedi, vaid musta auguga. See paikneb meile nii lähedal, et võib-olla isegi saame ühel päeval selle juurde minna.

© Shutterstock

HENRIK BENDIX

1. MAI 2022

Ühtäkki sähvatab midagi öö­taevas. Selle registreerib suur teleskoop ning astronoomid hakkavad signaali lähemalt uurima. Nad saavad suure üllatuse osaliseks. Nimelt pärineb sähvatus greibisuurusest mustast august, mis asub siinsamas meie Päikesesüsteemis ja parasjagu neelab üht komeeti alla.

Järgmise kümne aasta sees, kui Päikese­süsteemi seni tundmatu üheksanda planeedi otsingud intensiivistuvad, võib midagi niisugust vabalt juhtuda. On jõutud järeldusele, et hüpoteetiline üheksas planeet ei olegi võib-olla üldse planeet, vaid on hoopis must auk – selline üsna pisike. Kui see on nii, avaneb meil ainulaadne võimalus omaenda kosmilises tagaaias asuvat musta auku lähemalt uurida ja võib-olla isegi selle juurde sõita.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress