Meie Päikesesüsteemis võib end peita tilluke must auk

Kaua on kahtlustatud, et Päikesesüsteemis on tundmatu üheksas planeet. Osa astronoome arvab, et tegu ei ole planeedi, vaid musta auguga. See paikneb meile nii lähedal, et ühel päeval saame võib-olla selle juurdegi minna.

© Shutterstock

HENRIK BENDIX

1. MAI 2022

Ühtäkki sähvatab midagi öö­taevas. Selle registreerib suur teleskoop ning astronoomid hakkavad signaali lähemalt uurima. Nad saavad suure üllatuse osaliseks. Nimelt pärineb sähvatus greibisuurusest mustast august, mis asub siinsamas meie Päikesesüsteemis ja parasjagu neelab üht komeeti alla.

Järgmise kümne aasta sees, kui Päikese­süsteemi seni tundmatu üheksanda planeedi otsingud intensiivistuvad, võib midagi niisugust vabalt juhtuda. On jõutud järeldusele, et hüpoteetiline üheksas planeet ei olegi võib-olla üldse planeet, vaid on hoopis must auk – selline üsna pisike. Kui see on nii, avaneb meil ainulaadne võimalus omaenda kosmilises tagaaias asuvat musta auku lähemalt uurida ja võib-olla isegi selle juurde sõita.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress