Megalodon maiustas suurte ninadega

Tugevate hammustusjälgedega vaalalisekoljud kõnelevad sellest, et kašelotid, iseäranis nende pirakad ninad, olid omaaegse merede tippkiskja lemmiksöök.

© Shutterstock

NANNA VIUM

1. VEEBRUAR 2023

18 meetrit pikk ja 50 tonni raske hiiglane patrullis miljoneid aastaid tagasi ka kõige pimedamates maailmamerede soppides. Eelajalooline hai megalodon on suurim oma­sugune, kes kunagi Maal elanud. Ehkki luu­kivistised on meid megalodoni asjus juba palju harinud, ilmub pidevalt juurde uusi detaile.Rahvusvaheline teadlaste rühm uuris üle seitsme miljoni aasta vanuste praeguseks välja surnud iidsete vaalade koljudelt leitud hambajälgi ja avastas, et hiigelhail oli rasva­ne lemmiksöök: kašeloti nina.

Kašelott on maailma suurim hammasvaalaline ning talle on iseloomulik tõeliselt suur nina. See on niivõrd suur, et naljaga pooleks võib öelda, et tegemist on mitte vaalaga, kel on hiiglaslik nina, vaid hoopis hiidninaga, mille küljes on pisut vaala.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress