Limane terrorist külvab hukatust

Ta järab end läbi su aiataimede ning paljuneb kõike muud kui teokiirusel. Hispaania teetigu vallutab maailma umbes sama edukalt kui omal ajal Tšingis-khaan. Kasulikud parasiidid, DNA-uuringuist saadav uus info ja aednike kummikindais käed peavad teeteo võidumarsile piiri panema.

© Shutterstock

JONAS GROSEN MELDAL

1. JUUNI 2022

Lillepeenrast läbi läheb limane rada. See on jälg hävitustööst, mille autor on paks pruunikas tigu. Rüüstaja ise venitab end muudkui aiamaad mööda edasi, hekseldades lakkamatult teele ette jäävaid ilutaimi, köögivilju ja marju. Sellele aplale elukale maitseb kõik, mis talle ette satub.

Söömaorgiaga hakkama saamiseks on vallutajal suus tervenisti 27 000 hammast. Need ei asetse lõugade vahel samamoodi nagu imetajatel, vaid paiknevad teo suu­õõnes ridade kaupa, moodustades hõõreliks nimetatava elundi. Hõõreliga ta justkui riivib toidu­poolise küljest kiht kihi haaval palukesi.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress