Hooliv käitumine on pärilik

Tänapäevane mees, kes osaleb laste kasvatamises, on tulnud, et jääda. Uuring näitab, et hooliv isa mõjutab oma lähedusega poja hormonaalset tasakaalu, nii et ka temal areneb välja sarnane käitumine. Seega näib, et sotsiaalsed käitumismallid hakkavad meie bioloogiasse juurduma.

© Shutterstock

JONAS MELDAL

1. MÄRTS 2023

Kooli ees seisab auto. Selles istub üks mees – isa, kes ootab poja koolitundide lõppu, et ta koju viia. Koduteel pärib isa pojalt tolle päeva kohta ning pärast õhtusööki aitab ta pojal koduseid ülesandeid teha. Nädala­vahetuseti mängivad nad maja taga aias jalgpalli ja käivad laupäeva pärastlõunal kinos.

See isa on pühendunud poja kasvatamisele ning pakub talle igakülgset tuge ja hoolt. Loomulikult mõjutab see poega, kes peab üles kasvades isa oma ees­kujuks. Vaimne eeskujuks olemine pole siiski veel kõik. Poja elus osaleva isa käitu­mine mõjutab ka poja hormonaalset tasakaalu.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress