Tänapäevane mees, kes osaleb laste kasvatamises, on tulnud, et jääda. Uuring näitab, et hooliv isa mõjutab oma lähedusega poja hormonaalset tasakaalu, nii et ka temal areneb välja sarnane käitumine. Seega näib, et sotsiaalsed käitumismallid hakkavad meie bioloogiasse juurduma.
© Shutterstock
JONAS MELDAL
1. MÄRTS 2023
Kooli ees seisab auto. Selles istub üks mees – isa, kes ootab poja koolitundide lõppu, et ta koju viia. Koduteel pärib isa pojalt tolle päeva kohta ning pärast õhtusööki aitab ta pojal koduseid ülesandeid teha. Nädalavahetuseti mängivad nad maja taga aias jalgpalli ja käivad laupäeva pärastlõunal kinos.
See isa on pühendunud poja kasvatamisele ning pakub talle igakülgset tuge ja hoolt. Loomulikult mõjutab see poega, kes peab üles kasvades isa oma eeskujuks. Vaimne eeskujuks olemine pole siiski veel kõik. Poja elus osaleva isa käitumine mõjutab ka poja hormonaalset tasakaalu.
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud