Kuu saab inimkonna teadmiste hoiupaigaks

Uus ettevõte tahab Kuule rajada inimkonna teadmiste panga. Serverite kaitsmiseks äärmuslike temperatuurikõikumiste ja kosmilise kiirguse eest peidetakse need iidvanadesse vulkaanilistesse lõõridesse Kuu pinna all.

© NASA / GSFC / Arizona State University

NANNA VIUM

1. DETSEMBER 2022

Sestpeale, kui inimene leiutas kirja, on püütud teadmisi säilitada ja anda edasi hilisematele põlvkondadele. Nüüd kavatseb ettevõte Lonestar Data Holdings säilitada neid teadmisi andme­pankades, mis viiakse igaks juhuks Kuule hoiule.

Mõte luua tuleviku tarbeks info või mingit laadi esemete ulatuslik säilituspank ei ole iseenesest uus. Nendest pankadest tuntumate seas on Teravmägede seemne­pank, mida nimetatakse ka viimsepäeva varasalveks. Seal hoitakse külmutatuna enam kui kolme miljoni taimeliigi seemneid selleks, et pärast maailmasõda, ulatuslikku epideemiat või hävitavaid kliimamuutusi saaks jälle põllundusega otsast (või poole pealt) alata.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress