Lootuses, et ühel päeval oskavad arstid ravida kõiki haigusi, laseb osa ravimatult haigeid inimesi end külmutada. Miski ei taga, et nad kunagi edukalt üles sulatatakse ja taas ellu ärkavad, ent loomkatsed on andnud paljulubavaid tulemusi. Iseasi, kas need meetodid töötavad ka inimeste puhul.
© Shutterstock
GORM PALMGREN
JUUNI 2023
See poiss on kõigest kümme aastat vana, kuid ta sündis 30 aastat tagasi. Viimased 20 aastat on tema väike keha lebanud külmutatuna vedelas lämmastikus. Nüüd sulatatakse poiss väga aeglaselt ja ettevaatlikult üles ning seejärel tõstetakse ta operatsioonilauale. Arstid eemaldavad ta peast ajukasvaja, mida paarikümne aasta eest, mil ta külmutati, opereerida veel ei osatud.
Edasi läheb kõik libedalt. Poiss avab peagi esimest korda pärast paari aastakümmet silmad ning tema elu jätkub nii, nagu poleks vahepeal pikka und olnudki. Tõsi küll, maailm tema ümber on sootuks teistsugune ning ta sõbrad ja vanemad on erinevalt temast märksa vanemaks jäänud. Ta on ikka kümneaastane. Tema on tulnud tagasi teiselt poolt elu ja surma piiri.
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud