Külmunud kehad ootavad igavest elu

Lootuses, et ühel päeval oskavad arstid ravida kõiki haigusi, laseb osa ravimatult haigeid inimesi end külmutada. Miski ei taga, et nad kunagi edukalt üles sulatatakse ja taas ellu ärkavad, ent loomkatsed on andnud paljulubavaid tulemusi. Iseasi, kas need meetodid töötavad ka inimeste puhul.

© Shutterstock

GORM PALMGREN

JUUNI 2023

See poiss on kõigest kümme aastat vana, kuid ta sündis 30 aastat tagasi. Viimased 20 aastat on tema väike keha lebanud külmutatuna vedelas lämmastikus. Nüüd sulatatakse poiss väga aeglaselt ja ettevaatlikult üles ning seejärel tõstetakse ta operatsioonilauale. Arstid eemaldavad ta peast ajukasvaja, mida paarikümne aasta eest, mil ta külmu­tati, opereerida veel ei osatud.

Edasi läheb kõik libedalt. Poiss avab peagi esimest korda pärast paari aastakümmet silmad ning tema elu jätkub nii, nagu poleks vahepeal pikka und olnudki. Tõsi küll, maailm tema ümber on sootuks teist­sugune ning ta sõbrad ja vanemad on erinevalt temast märksa vanemaks jäänud. Ta on ikka kümneaastane. Tema on tulnud tagasi teiselt poolt elu ja surma piiri.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress