Las kallab, aga millal ja kui palju?

© Eero Vabamägi / Postimees

MADIS AESMA

9. AUGUST 2023

“Mul on küsimusi mitu ning need kõik on otse ilmaga seotud. Juuni oli meil väga palav ja oli põud, aga juulis hakkas kallama. Sooviksin teada, millal oli meie kõige
vihmarohkem kuu üldse? Ja kas on teada selline asi, millisel aastaajal, kuul, nädalal või päeval Eestis kõige rohkem vihma sajab? Kas kevaded on viimasel paaril aastal olnud justkui kuivemad, kuna tänavu juunis oli põud ning minu mälu järgi oli kuiv ka 2022. ja 2021. kevad?” – sellise küsimuse saatis meile Imelise Teaduse lugeja Maige. 

Kõige vihmarikkam kuu, mis Eesti ilmavaatluste ajaloost on teada, oli 1987. aasta august, aga siis ei vihmutanud rekordiliselt mitte kõikjal ühteviisi üle Eesti. Rekordsajukuu oli see Haanjas, kus tuli siis alla 351 mm sademeid.

Sajuseim aasta kokkuvõttes oli 1990. aasta Nääril Raplamaal. Sajupäevi oli seal tollel aastal küll ainult 157, aga ööpäevased sajuhulgad olid väga suured.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress