Kuidas harutada lahti juuksepusasid?

Eelmise aasta kadripäeval maskeeris mu tütar end nõiaks ja tupeeris selleks oma juuksed tundmatuseni ära. Juuste lahtikammimine võttis tunde. Mis on selleks parim viis?

© Shutterstock

MORTEN KJERSIDE POULSEN JA JENS E. MATTHIESEN

1. VEEBRUAR 2023

Nagu pika­juukseliste laste vanemad teavad, saab pusas juukseid kõige paremini lahti nii, kui alustada kammimist juukseotstest ja liikuda aeglaselt lühikeste tõmmetega peanahale lähemale. USA Harvardi ülikooli teadlased on nüüd välja uurinud, miks see täpselt nii on. Nad kirjeldasid harjamisprobleemi ja kahte teineteise ümber kaksikahelana keerdunud juuksekarva matemaatiliste valemite abil.Seejärel said nad geomeetria meetoditega arvutada optimaalse harja­tõmbe tugevuse ja ka pikkuse.

Teatud pikkusest lühemad kammi­tõmbed venitavad protsessi pikale, kindlast pikkusest pikemad tõmbed muudavad aga kammimise valusaks. Kui pikki ja jõulisi tõmbeid tuleks juuste lahti kammimiseks teha, oleneb nende pikkusest ja lokilisusest, samuti mängib rolli kammitava valulävi.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress