Unusta Marss, Veenus ja teised planeedid. Päikesesüsteemis tasub elu otsida pigem kuudelt. Euroopa kosmoseagentuuri automaatjaam JUICE asus äsja teele, et uurida Jupiteri jääga kaetud kaaslasi, millel võib leiduda elu võti. Nimelt on nendel kuudel arvatavasti väga palju vett.
© Claus Lunau & ESA / ATG medialab
MIKKEL MEISTER
1. MAI 2023
On 2034. aasta detsembrikuu. Saksamaal Darmstadtis Euroopa kosmoseagentuuri (ESA) lennujuhtimiskeskuses kõlab plaksutamist ja rõõmuhõiskeid. Vaimustuseks on ka põhjust, sest automaatjaam JUICE on just jõudnud üle 11 aasta kestnud reisi järel orbiidile ümber Jupiteri kaaslase Ganymedese.
Sellest sündmusest saab kosmoselennunduse ajaloo oluline verstapost. Kui JUICE orbiidile ümber Ganymedese asub, on see esimene kord, kui meil on õnnestunud saata kosmoseaparaat orbiidile ümber mõne teise planeedi kaaslase. Sellest saab ühtlasi ambitsioonika ja prestiižse projekti kulminatsioon. See projekt sai alguse juba 2012. aastal.
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud