Kosmilised ookeanid ootavad külalist planeedilt Maa

Unusta Marss, Veenus ja teised planeedid. Päikesesüsteemis tasub elu otsida pigem kuudelt. Euroopa kosmoseagentuuri automaatjaam JUICE asus äsja teele, et uurida Jupiteri jääga kaetud kaaslasi, millel võib leiduda elu võti. Nimelt on nendel kuudel arvatavasti väga palju vett.

© Claus Lunau & ESA / ATG medialab

MIKKEL MEISTER

1. MAI 2023

On 2034. aasta detsembrikuu. Saksamaal Darmstadtis Euroopa kosmoseagentuuri (ESA) lennujuhtimiskeskuses kõlab plaksutamist ja rõõmuhõiskeid. Vaimustuseks on ka põhjust, sest automaatjaam JUICE on just jõudnud üle 11 aasta kestnud reisi järel orbiidile ümber Jupiteri kaaslase Ganymedese.

Sellest sündmusest saab kosmose­lennunduse ajaloo oluline verstapost. Kui JUICE orbiidile ümber Ganymedese asub, on see esimene kord, kui meil on õnnestunud saata kosmoseaparaat orbiidile ümber mõne teise planeedi kaaslase. Sellest saab ühtlasi ambitsioonika ja prestiižse projek­ti kulminatsioon. See projekt sai alguse juba 2012. aastal.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress