Koer elab su kõrval igavesti

Koerad ei ela kaua, keskmiselt ainult tosin aastat. Seetõttu on neljajalgse sõbra parematele jahi­maadele minek alati ta omanikule ja perele väga valus sündmus. Leina on võimalik siiski edasi lükata. Hiljutised katsed näitavad, et saba liputavate sõprade elu on võimalik pikendada.

© Shutterstock

JONAS GROSEN MELDAL

JUULI 2023

Viimase paari kuuga on elurõõm täielikult kadunud. Enam ei ole söögiisu ja pole tahtmist isegi jalutama minna. Loomaarst takseerib kurba patsienti ja temale on peagi kõik selge. Vana koera elupäevad on loetud ja ainus lahendus on ta magama panna. Pärast pisaraist tulvil hüvastijättu teeb arst süsti. Perekonna pikaaegne lemmik lahkub teisele poole pilvepiiri.

Lein, mida põhjustab kalli ja truu koeraga hüvastijätt, on suur. Ei öelda asjata, et koer on inimese parim sõber. Enamasti on koera surm enne omanikku siiski paratamatus. Koera keskmine eluiga on tosina aasta ringis ja sellega tuleb kutsikat või ka vanemat koera koju tuues tahes või tahtmata arvestada.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress