Mehed on matemaatikas paremad - 5 müüti intelligentsuse kohta

Kas mehed on naistest intelligentsemad? Kas me pärime loomuliku intelligentsuse oma emalt ja isalt? Kas laiskus on rumaluse tunnus? Arukusega on seotud mitmesuguseid müüte. Suuremat osa neist suudab teadus siiski kinnitada või ümber lükata.

© Shutterstock

KARIN DITLEVSEN

19. AUGUST 2023

OSALISELT TÕSI

Sa pärid oma intellekti vanematelt

Kas me sünnime puhta valge lehena ja meie intelligentsus kujuneb nullist või peame me tänama terava taibu eest oma vanemaid? Paljud uurimused, milles võrreldi õdede-vendade ja iseäranis kaksikute arukust, näitavad, et see on suures osas pärilik. Õed-vennad on silmatorkavalt sarnasel määral intelligentsed, seda isegi sellisel juhul, kui nad on lapseeas lahutatud ja üles kasvanud erinevates keskkondades.

Teadlaste arvates on kuni 80 protsenti arukusest saadud pärilikkuse teel. Samuti on tuvastatud geene, mis intelligentsuse avaldumist määravad, seal­hulgas selliseid, mis kontrollivad loote aju kasvu ja arengut.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress