Ka sinu aju suudab ennustada aktsiaturgu

Kas sa tahad rikkaks saada? Viimaseil aastail on ajuteadlased analüüsinud aktsiaturul toimuvat vastupidi, alustades sellest, mis toimub investorite ajus. On selgunud tõsiasi, et osa meie ajukeskusi suudab imeliselt hästi prognoosida turul toimuvat.

© Shutterstock

JONASD GROSEN MELDAL

22. JUULI 2023

Pulss kiireneb ja peopesad higistavad. Küsimus on miljonites eurodes ja sul on vaja langetada ülitähtis otsus. Osta või müüa? Pärast seda, kui sa oled põhjalikult analüüsinud börsi viimaseid sündmusi, teed lõpuks oma otsuse ja investeerid ühe firma aktsiasse tohutult suure summa.

See osutub veaks. Turul toimuvad ettearvamatud kõikumised tähendavad, et sinu valitud aktsia väärtus sulab nagu kevadine lumi. Kaotad hirmsuure summa raha ja oled väga kibestunud. Kõige hullem on see, et õige otsus, mis võinuks sind teha rikkaks nagu kröösus, oli kogu aeg peidus su enda ajus. Sedasi väidavad Stanfordi ülikooli teadlased. Nad on oma viimatiste uurimistööde käigus süvenenud põhjalikult sellesse, mis toimub investorite ajus. Ühtlasi on nad leidnud võimaluse, kuidas igaüks saab turul toimuvat paremini prognoosida.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress