Jäistest vetest leiti legendaarse laeva vrakk

Angloiiri polaaruurija Ernest Shackletoni laev Endurance läks 106 aastat tagasi põhja Weddelli meres, mida Shackleton ise nimetas maailma halvimaks mereks. Märtsi alguses leiti see pärast kuu aega kestnud otsinguid lõpuks üles.

© Zumapress.com

MADIS AESMA

1. APRILL 2022

Laev nimega Endurance ehk Vastupidavus on vraki leidnud allveearheoloogide sõnul 106 aastat pärast põhja minemist märkimisväärselt heas seisukorras. Ekspeditsiooni Endurance22 juht Mensun Bound ütles, et tegu on kaugelt kõige paremini säilinud puitlaeva vrakiga, mida tema eales näinud on. Bound teatas, et alus seisab merepõhjal püsti, on ühes tükis ja suurepäraselt säilinud ning parda­äärel on loetav isegi laeva nimi.

Briti polaaruurija Ernest Shackleton käis Antarktikas neljal korral. 1914. aastal läks ta sinna kolmandat korda ja ta plaan oli jäine lõunamanner ületada rannikust rannikuni. Pooluse oli selleks ajaks juba vallutanud Roald Amundsen, kes jõudis sinna 1911. aasta detsembris. Esimesena poolusele jõudmise nimel temaga võistelnud Briti ekspeditsioon, mida juhtis Robert F. Scott, hukkus tagasiteel lõunanabalt.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress