Jäämurdjat saab uudistada ka internetis

© Meremuuseum

MADIS AESMA

1. JAANUAR 2023

Eesti Meremuuseum teatab, et 2022. aasta detsembri algusest peale saab legendaarset jäämurdjat Suur Tõll vaadata ka virtuaaltuuri vahendusel.

„Sel päeval (7. detsembril – toim) 100 aastat tagasi naasis jäämurdja Suur Tõll esi­algsesse kodusadamasse – Helsingist Tallinna. Viimastel kümnenditel muuseumilaevana avatud Eesti merendussümbol on suurim tänaseni säilinud jäämurdjana kasutatud aurulaev maailmas. Tänasest alates saab legendaarset jäämurdjat külastada nii Lennusadamasse tulles kui ka virtuaaltuuril osaledes,“ sõnas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen muuseumi pressiteate vahendusel jõulukuu hakul.

„Uudse võimalusega avame ainulaadse jää­murdja kogu Eestile. Eestikeelsel ja tasuta virtuaaltuuril saavad osaleda kõik huvilised neile sobivas paigas ja soovitud ajal. Looda­me näha külastajate seas ka eri­vajadustega ja pealinnast kaugemal elavaid eestimaalasi, samuti õpetajaid ja õpilasi. Lähi­kuudel kavatseme pakkuda ingliskeelset virtuaaltuuri ja seeläbi avada jäämurdja virtuaalselt ka ülejäänud maailmale,“ selgitas Eesti Meremeremuuseumi püsi­näituste kuraator Mihkel Karu.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress