ISS-i astronaudid pillasid kogemata tööriistakoti avakosmosesse

© NASA TV

MADIS AESMA

8. NOVEMBER 2023

Kosmosekõndi või astronautide niisuguseid tegemisi, mis toimuvad rahvusvahelisest kosmosejaamast (ISS) väljaspool avakosmoses, tuleb tänapäeval üsna sagedasti ette. Need ei ületa õieti uudisekünnistki – kui just midagi ebaharilikku ei juhtu. Tööriistakoti kosmosesse pillamine, mis juhtus eile, seda kahtlemata on.

Astronaudid Jasmin Moghbeli ja Loral O`Hara on praegu kosmosejaamas missioonil, mille käigus nad uurivad mikrogravitatsiooni ehk kaaluta oleku mõju inimese elamisele-töötamisele, ja ühtlasi katsetavad nad uusi tehnoloogilisi lahendusi tuleviku missioonide jaoks.

  1. 7. novembril ehk eile läksid kaks astronauti välitöödele, mis kestsid kokku kuus tundi ja 42 minutit. Astronautide ülesanne oli asendada ühe päikesepatarei laagrid, mis võimaldavad patareid suunata, et see kogu aeg oleks Päikese poole pööratud. Tänu sellele saab jaamale pidevalt elektrienergiat anda.
  2.  

Lisaks eemaldasid nad ühe käepideme, et seda saaks tulevikus järgmiste paneelide juures kasutada, ja kolmandaks pidid nad turvaliselt lahti võtma ühe väljaspool jaama oleva sidemooduli. Kuid selleks kolmandaks ülesandeks ei jätkunud aega ja see otsustati järgmise avakosmosesse väljumise jaoks jätta. Millalgi tegevuste käigus juhtus aga nii, et üks tööriistakott lipsas neil kuidagi käest ja läks kosmose kaaluta olekus oma teed. Ise astronaudid kaotust kohe ei taibanudki, kotti nähti hoopis jaama kaameraist kaugusesse hõljumas.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress