Inimene jõudis Ameerikasse rohkem kui 21 000 aastat tagasi

Hästi säilinud jalajäljed tõendavad, et inimesed vallutasid Ameerika 7000 aastat varem, kui teadlased on siiani arvanud. Ilmselt jõuti uude ilmajakku meritsi.

© National Park Service / ZUMA Press Wire / Ritzau Scanpix

DENIS RIVIN

1. MAI 2022

60 uskumatult hästi säilinud jalajälge on andnud teadlastele seni kindlaima tõendi selle kohta, et inimene jõudis Ameerikasse palju varem, kui väidab traditsiooniline teooria. Kaua on arvatud, et inimene jõudis Ameerikasse 13 500 kuni 16 000 aastat tagasi, mil jääaja haare oli üle maailma lõdvenemas. Viimaste aastate leiud on seda seisukohta ümber lükkamas.

Selleks ajaks oli jääkilp Põhja-Ameerika kohal sulanud nii palju, et Alaska ja Kanada kaudu kulges koridor, mida mööda Siberist saabunud kiviaja inimesed rännata said. Nende jäetud kivitööriistadest ja looma­luudest koosneva leiumaterjali vanuse määramine on aga andnud ebakindlaid tulemusi, samuti on olnud kahtlusi, kas tegu on üldse inimpäritolu esemetega.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress