Kes sooritas sodiaagimõrvad?

1960. aastate lõpus pandi San Francisco piirkonnas toime jõhkrad mõrvad. Kurjategija pilkas oma kirjades politseid ja hoiatas uute tapmiste eest. Uurijatele said selgeks nii mõrtsuka käekiri kui ka tundemärgid, kuid end Sodiaagimõrvariks (Zodiac Killer) nimetanud meest tabada ei õnnestunud. Teda ei ole siiani kätte saadud.

© Getty Images

IMELINE TEADUS

JUUNI 2023

Betty Lou Jensen oli lubanud vanematele, et läheb koju hiljemalt üheteistkümneks õhtul, aga sel tunnil suudles 16aastane neiu hoopis oma aasta vanema poiss-sõbra David Faradayga. Noored olid Californias Vallejo linna lähedal Hermani järve ääres autos. Seda paika, mis asub San Franciscost mõni kilomeeter põhjas, soosisid armunud paarid.

David oli oma Rambleris kütte maksimuni peale keeranud, sest sel 1968. aasta detsembriõhtul oli ilm tavatult külm. Rohi väljas oli härmavalge, kuid paar ei hoolinud sellest. Noored olid ühel oma esimestest kohtingutest ja neil jätkus silmi ainult teineteisele.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress