Ajaloo suurim kunstirööv

Samal ajal, kui Bostoni elanikud püha Patricku päeva tähistasid, sisenesid kaks libapolitseinikku Isabella Stewart Gardneri muuseumi. Kui nad 81 minuti pärast kunstimuuseumist lahkusid, viisid nad kaasa 13 ainulaadset kunstiteost, mille väärtus oli kokku umbes 500 miljonit dollarit.

© Isabella Stewart Gardner Museum / Shutterstock

IMELINE TEADUS

13. JUUNI 2023

Iiri kogukondades üle maailma tähistatakse 17. märtsil Iirimaa kaitsepühaku püha Patric­ku päeva. Bostonis Massachusettsi osariigis on palju iirlasi ja nende selle päeva pidustused on väga kuulsad, külalisi saabub neid kaema lähedalt ja kaugelt. Nii ka sel korral 1990. aasta märtsis – möll kestis üle südaöö. Lõpuks hakkas ülevas meeleolus rahvas tasapisi siiski hajuma. Rõõmsad ja väsinud inimesed jalutasid kodude poole, kuid Palace Roadil istus pimedas autos kaks tundmatut, kelle tund oli alles algamas. Nad ootasid, et öine linn enda valdusse saada.

Pärast kella ühte oli tänav öistest pidutsejatest juba peaaegu tühi. Mehed väljusid autost, seljas sinised politseimundrid. Nad kõndisid 30 meetrit Isabella Stewart Gardneri muuseumi töötajate sissepääsuni. See kunstimuuseum on Bostoni uhkus, eragalerii, kus on eksponeeritud mõned maailma kõige kallimad ning ehk isegi hindamatud teosed. Taieseid on umbes 2500. Päeval tunglesid sajad inimesed Rembrandti, Raffaeli ja Degas’ teoste ees, aga sellel ööl viibis Bosto­nis Fenway kvartalis asuvas hoones ainult kaks meest. Need olid valvurid, kes kordamööda näitusesaalides ringkäigu tegid.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress