Igikeltsast leiti 30 000 aastat tagasi surnud mammutipoeg

Kanada igikeltsast leiti juhuslikult peaaegu täielikult säilinud väike mammut. See on teine kord, kui teadlased leidsid praktiliselt tervikliku mammutipoja korjuse ja esimene kord, kui see leiti Põhja-Ameerikast.

© AFP / Ritzau Scanpix

NANNA VIUM

1. JAANUAR 2023

Kui noor kullakaevaja tabas legendaarses Klondike’i piirkonnas Kanadas kopaga mingit kõva eset, kutsus ta ülemuse. Kuld see polnud, aga haruldane ja väärtuslik leid siiski – nende ees mudas olid külmunud karvase mammutipoja piirjooned. Loom oli koos naha ja karvadega peaaegu täielikult säilinud. See oli leid, mida paleontoloog doktor Grant Zazula nimetas uudistesaates CBC News Põhja-Ameerika tähtsaimaks paleontoloogiliseks avastuseks.

Zazula töötab Kirde-Kanadas Yukoni territooriumi või haldusala kohalikus oma­valitsuses. Kõigest pool tundi pärast seda, kui kopp vastu jääaja looma korjust põrkas, saadeti Zazulale leiust, arvatavasti emasest mammutipojast, foto.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress