© Shutterstock
DENIS RIVIN
1. JUULI 2022
Juuni esimesel nädalavahetusel jõudsid kosmosejaama Tiangong pardale kolm Hiina astronauti või taikonauti, kellele on ülesandeks antud järgmise poole aastaga jaamas viimased suured ehitustööd ära teha. Meeskonna juht on endine õhujõudude piloot Chen Dong, keda aitavad Liu Yang ja Cai Xuzhe (pildil), ning nende peamine tööülesanne hakkab olema kahe laborimooduli ühendamine jaama põhiosa ehk peamooduliga.
Tiangong, mis tähendab „taevast paleed“, peaks täielikult töövalmis saama aasta lõpuks. Kui jaam lõpuks valmis saab, peaks see sarnanema omaaegse NSV Liidu ja hiljem Venemaa kosmosejaamaga Mir, mis tiirutas ümber Maa alates 1980ndaist kuni 2001. aastani.
Hiina kosmoseambitsioonid koguvad viimasel ajal tuure. Nende kosmoseprogrammi juhitakse sõjaväe liinis ning sinna on investeeritud miljardeid. Tänu sellele on hiinlased USAle ja Venemaale järele jõudnud, ehkki kosmoselendude kogemust on hiinlastel ajalises mõttes palju vähem.
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud