Hiinlaste taevane palee peab valmis saama aasta lõpuks

© Shutterstock

DENIS RIVIN

1. JUULI 2022

Juuni esimesel nädalavahetusel jõudsid kosmosejaama Tiangong pardale kolm Hiina astronauti või taikonauti, kellele on üles­andeks antud järgmise poole aastaga jaamas viimased suured ehitustööd ära teha. Meeskonna juht on endine õhujõudude piloot Chen Dong, keda aitavad Liu Yang ja Cai Xuzhe (pildil), ning nende peamine tööülesanne hakkab olema kahe labori­mooduli ühendamine jaama põhiosa ehk pea­mooduliga.

Tiangong, mis tähendab „taevast paleed“, peaks täielikult töövalmis saama aasta lõpuks. Kui jaam lõpuks valmis saab, peaks see sarnanema omaaegse NSV Liidu ja hiljem Vene­maa kosmosejaamaga Mir, mis tiirutas ümber Maa alates 1980ndaist kuni 2001. aastani.

Hiina kosmoseambitsioonid koguvad viimasel ajal tuure. Nende kosmoseprogrammi juhitakse sõjaväe liinis ning sinna on investeeritud miljardeid. Tänu sellele on hiinlased USAle ja Venemaale järele jõudnud, ehkki kosmose­lendude kogemust on hiinlastel ajalises mõttes palju vähem.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress