Hiina kavatseb ehitada kilomeetrise kosmosejaama

Hiiglaslikku jaama hakatakse kasutama kosmose uurimiseks – milleks muuks – ning see võimaldab elada orbiidil ümber Maa pikema aja vältel.

© Shutterstock

EBBE RASCH

1. MÄRTS 2022

Hiina riiklik loodusteaduste fond on avalikustanud plaani ehitada orbiidile ümber Maa hiigelsuur kosmosejaam. See peaks tulema läbimõõdu või pikkusega üks kilomeeter. Võrdluseks olgu öeldud, et Rahvusvaheline Kosmose­jaam (ISS) on koos suurte päikese­paneelidega ainult 110 meetrit pikk. Hiinlaste hiidkosmosejaama eesmärke on kirjeldatud ka projekti materjalides „kosmoseressursside tulevase kasutamise, univer­sumi müsteeriumide uurimise ja pikaajalise viibimise võimaldamisena orbiidil“.

Üks keeruline ülesanne on töötada välja spetsiaal­ne kergmaterjal, et ehitusmaterjali kosmosesse saatmisest ei saaks ületamatu takistus, ning mõelda välja ehitustehnikad, mis võimaldaksid kosmoses nii suurt konstruktsiooni kokku panna.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress