Harvardi teadlased leidsid ookeanist tähtedevahelise objekti tükid

Harvardi füüsiku Avi Loebi juhitud Galileo projekt, mille eesmärk on Maalt otsida kaugelt kosmosest pärit (eeldatavasti tulnukate konstrueeritud) objekte, teatas, et nad ongi nüüd Vaikse ookeani põhjast ühe tähtedevahelisest ruumist pärit objekti fragmendid avastanud.

© Robert Mikaelyan / NASA

MADIS AESMA

1. SEPTEMBER 2023

Kirjutasime Avi Loebi juhitavast Galileo projektist Imelise Teaduse juuninumbris (“Tulnukate jäljed ootavad merepõhjas”, link loole on pisut allpool). Siis läksidki otsingud lahti, ja nagu projektis osalejad ütlevad, saatis neid edu. Vähe sellest, Avi Loeb väidab, et leitud fragmendid võivad olla mitte looduslike protsesside tulemusel tekkinud, vaid need võivad olla mingite arukate kosmoseelanike konstrueeritud eseme jäänused.

Loebi meeskond kammis Galileo projekti raames Vaikse ookeani põhja juunikuus. Ta kirjutab otsinguist põhjalikult oma blogis. Projekti täpsem sihtmärk oli objekt nimega CNEOS 2014-01-08, mida teatakse astronoomiaringkondades ka kui tähtedevahelisest ruumist saabunud meteoori nr 1 (Interstellar meteor 1 või IM1). See lendas üle Paapua-Uus Guinea 2014. aastal ja selle kiirus ja trajektoor viitasid sellele, et objekt ei saanud olla kohalikku päritolu ehk meie Päikesesüsteemis tekkinud. 

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress