Haruldase dinosauruse skelett pannakse tuleval kuul oksjonile

Pariisis asuva Hotel Drouot` oksjonimaja esindaja Alexandre Giquello ütles BBC-le, et niivõrd terviklikku sauruseluukere tavaliselt naljalt oksjonil ei näe. Dinosaurusele on nimeks antud Barry, ta elas Juura ajastu lõpus ning tema skelett on 2,1 meetrit kõrge ja 5 meetrit pikk.

© Reuters

MADIS AESMA

19. SEPTEMBER 2023

Barry elas tänases Põhja-Ameerikas 150 miljonit aastat tagasi ja kuulus perekonda Camptosaurus. Kivistis leiti 1990ndatel Wyomingi osariigist ja see sai endale nime paleontoloog Barry Jamesi järgi, kes ta välja kaevas. Camptosauruse perekonna liigid olid taimtoidulised nokaga dinosaurused, kes kõndisid kahel tagajalal.

Giquello ütles, et eluka kolju on terviklik 90% ja kogu skelett 80% ulatuses. Dinosauruste fossiile müüakse BBC teatel harva, igal aastal kogu maailmas mõni üksik. Ekspertide seisukohalt on see, et need üleüldse müüki jõuavad, mõneti murettekitav, kuna kui niisugune tähelepanuväärne leid erakätesse jõuab, ei pruugi teadlased enam kunagi sellele ligi pääseda.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress