Tehisaru selgitas 256 ohtliku liigi seast välja kõige vägevama

256 erinevat liiki pandi kõigepealt paaridesse ja siis selgitati duell duelli haaval turniirisüsteemis välja kõige tugevam. Arvesse võeti muuhulgas looma (või kala või linnu) suurus, füüsiline jõud ja intelligents, mitte pelgalt kihvade olemasolu.

© Shutterstock

Kui ennevanasti oleks loomariigi lõpubossi välja selgitamiseks ilmselt liigid omavahel areenil kokku lastud ja suurel hulgal verd valatud, siis aastal 2023 on võimalik võitlusi simuleerida ka tehisintellekti abiga loomi, linde ja kalu säästes. USA teadlased, kes on eksperimendi nimega Animal Matchup taga, simuleerisid niisiis olukorda, kus omavahel läksid “karvupidi kokku” erinevad vägevad maismaa, vetevalla ja õhu elanikud. Korraldati ulmefilmi vääriline liikide vastasseis.

Teadlased söötsid tehisintellektile ChatGPT andmeid 256 liigi mõõtmete, massi, jõu, kiiruse ja intelligentsuse kohta. Iga liik pandi kokku mõne teisega, ja iga matši võitja määrati 11 simuleeritud duelli tulemusena. Võitja läks edasi järgmisesse ringi, kus ootas uus duellisimulatsioon. Simulatsioonidest selgus muuhulgas, et jõehobu saaks jagu suurest mõrtsukhaist ja võibolla isegi Arktika tippkiskjast jääkarust – mitte, et need liigid looduses eales rinda saaksid pistma hakata.

Kuid loomariigi üleüldine tšempion, nagu välja tuli, on aafrika elevant. Ta alistas simulatsioonides kapibaara (maailma suurim näriline, kes on vähemalt pealtnäha ülileebe loomuga), reesusahvi, aafrika kaljupüütoni ehk hieroglüüfpüütoni, malai tiigri, kaasuari, hiidkaheksajala, harikrokodilli ja lõpuks amuuri tiigri. Aafrika elevant osutus vägevamaks kõigist 256 liigist.

Tellijale avatud. Edasi lugemiseks logi sisse või tee tellimus.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Supertellimus

Supertellimus kuumaksega

10,95 €

* kingituseks kaasaskantav kõlar väärtusega 53€

  • Paberajakiri iga kuu
  • Uudised sinu telefonis/arvutis 24/7
  • Uued lood iga päev
  • Tuhanded artiklid arhiivis
  • Hariv lugemine kogu perele
  • Kingituseks kaasaskantav kõlar

Püsimaksega tellimus on tähtajatu. Soovi korral saab selle katkestada vähemalt 15 päeva enne järgmise makse tähtaja saabumist. Paberil Imeline Teadus jõuab postkastidesse iga kuu alguses. Veebis ilmuvad artiklid iga päev.

Supertellimus aastaks

109 €

Ühe kuu kohta 17% soodsam

* kingituseks kaasaskantav kõlar väärtusega 53€

Digitellimus

Kaks esimest kuud kokku

4,95 €

Edasi jätkub tellimus tavahinnaga 9,95 € kuus

  • Uudised sinu telefonis/arvutis 24/7
  • Uued lood iga päev
  • Tuhanded artiklid arhiivis
  • Hariv lugemine

 

Püsimaksega tellimus on tähtajatu. Soovi korral saab selle katkestada vähemalt 2 päeva enne järgmise makse tähtaja saabumist. Imelise Teaduse veebis ilmuvad artiklid iga päev. Tellijana on sul ka ligipääs tuhandetele arhiivilugudele.

Digitellimus aastaks

89 €

Ühe kuu kohta 18% soodsam

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress