256 erinevat liiki pandi kõigepealt paaridesse ja siis selgitati duell duelli haaval turniirisüsteemis välja kõige tugevam. Arvesse võeti muuhulgas looma (või kala või linnu) suurus, füüsiline jõud ja intelligents, mitte pelgalt kihvade olemasolu.
© Shutterstock
Kui ennevanasti oleks loomariigi lõpubossi välja selgitamiseks ilmselt liigid omavahel areenil kokku lastud ja suurel hulgal verd valatud, siis aastal 2023 on võimalik võitlusi simuleerida ka tehisintellekti abiga loomi, linde ja kalu säästes. USA teadlased, kes on eksperimendi nimega Animal Matchup taga, simuleerisid niisiis olukorda, kus omavahel läksid “karvupidi kokku” erinevad vägevad maismaa, vetevalla ja õhu elanikud. Korraldati ulmefilmi vääriline liikide vastasseis.
Teadlased söötsid tehisintellektile ChatGPT andmeid 256 liigi mõõtmete, massi, jõu, kiiruse ja intelligentsuse kohta. Iga liik pandi kokku mõne teisega, ja iga matši võitja määrati 11 simuleeritud duelli tulemusena. Võitja läks edasi järgmisesse ringi, kus ootas uus duellisimulatsioon. Simulatsioonidest selgus muuhulgas, et jõehobu saaks jagu suurest mõrtsukhaist ja võibolla isegi Arktika tippkiskjast jääkarust – mitte, et need liigid looduses eales rinda saaksid pistma hakata.
Kuid loomariigi üleüldine tšempion, nagu välja tuli, on aafrika elevant. Ta alistas simulatsioonides kapibaara (maailma suurim näriline, kes on vähemalt pealtnäha ülileebe loomuga), reesusahvi, aafrika kaljupüütoni ehk hieroglüüfpüütoni, malai tiigri, kaasuari, hiidkaheksajala, harikrokodilli ja lõpuks amuuri tiigri. Aafrika elevant osutus vägevamaks kõigist 256 liigist.
Aafrika elevant on Maa suurim maismaal elav loom. Tema õla kõrgus on kuni neli meetrit, mass kuni kümme tonni.
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud