Video: rallidroonid ägedas õhuvõitluses

Drooni videokaamerast jõuab pilt juhi silmadeni minimaalse hilinemisega.   Foto: Shutterstock

Droonide areng on olnud kiire. Nüüd on tekkinud ka eriline võistlusliiga, millel on rikkalik auhinnafond. Õhurallil osalemiseks luuakse üha kiiremaid parema manööverdamisvõimega droone.

Sel õhtul on Miami suure jalgpallistaadioni pealtvaatajate istekohad tühjad, kuid suurepärane staadioniareen kümbleb sellegipoolest prožektorivalguses. Suured helendavrohelised väravad on strateegiliselt paigutatud tribüüni istmeridade vahele ja sissekäikudesse.

Kostab suminat, mis alguses meenutab läheneva vihase mesilassülemi häält. Heli muutub kiiresti tugevamaks ja ootamatult lendavad ühest sissekäigust vihinal välja neli drooni. Üksteise järel sööstavad need tohutu kiirusega – peaaegu 130 kilomeetrit tunnis – läbi valgusväravate. Kui aparaadid tuhisevad läbi raja viimase värava, lahvatab võidusaluut.

Oleme drooniralli liiga (Drone Racing League, DRL) esimesel võistlusel. Eriehitusega droonide liiga on praegu veel ainult Ameerikas, kuid võistluse korraldajatel on suured ambitsioonid – viia võistlus ülemaailmseks.

Imeline teadus
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

DRL on vaid üks sarnastest viimastel aastatel tekkinud võistlustest, mis üritavad väikeste ja kiirete droonidega siduda suuri spordisündmusi. 2016. aasta mais peeti Dubais droonide maailmakarikas World Prix, kus osales 32 maailma parimat droonipilooti. Auhinnafondis oli üle miljoni dollari.

Kuidas droonide võiduajamine välja näeb, sellest loe lähemalt veebruarikuu Imelisest Teadusest. 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Madis Aesma
Madis AesmaToimetajaTel: 667 0477
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel: 667 0044
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel: 667 0044
Robin Tiits
Robin TiitsReklaamimüükTel: 528 3657