Ekstreemne kevad mõjutas konnavaatlusi

© Shutterstock

MADIS AESMA

17. SEPTEMBER 2023

Keskkonnaagentuur kutsus kevadel inimesi konnapulma. Mitte kont­võõraks, vaid selleks, et tehtaks otsereportaaže ja antaks teada, kes ja kus pidutsesid ning kui palju oli pulmalisi. Info toetab riikliku seire raames tehtud vaatlusi ning aitab koostada koondvaadet Eesti kahepaiksete levikust ja sigimisedukusest.

Suve teisel poolel tehti vaatlustest kokkuvõtted. Kokku edastati ajavahemikul 1. aprill kuni 30. juuni agentuurile 205 kahepaiksete vaatlust üheksa liigi kohta.

Vaadelduimad liigid olid nagu eelmistelgi aastatel harilik kärnkonn ja rohukonn, vastavalt 67 ja 33 vaatlusega; nemad moodustasid kahepeale kokku lausa 48,78 protsenti vaatlustest. Kõige harvemini satuti vaatlema kõret (3 korda), veekonna (3) ja harilikku mudakonna (2). Vabatahtliku seire tulemused, mis jäid veidi oma vaatluste arvu poolest alla eelmisele aastale, võisid mõjutatud olla sellest, et see kevad oli kahepaiksetele üpris ekstreemne.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress