Eesti teaduses on aina enam päevakorral Kuu

© Shutterstock

MADIS AESMA

JUUNI 2023

Eesti loodusteaduste olümpiaadi aprillikuus toimunud lõppvoorus keskenduti tänavu Kuu-pealsetele ressurssidele. Kuuga seotud ülesanded tulid päevakorda seoses Kuu missioonide uue lainega, millesse panustavad ka Eesti ja Tartu ülikooli Tartu observatoorium.

Praeguste Kuuga seotud tegevuste keskpunktiks on NASA Artemise programm, mis peaks lähiaastail viima inimesed uuesti Kuu pinnale. Ühtlasi ehitatakse Kuu orbiidile uut kosmosejaama ning üha rohkem on Kuul ka erafirmade ja väiksemate riikide algatusi.

Observatoorium teatab teadusuudises, et Eestil on Kuu missioonide uues laines oma roll. Näiteks leidis hiljuti meediakajastust Tartu observatooriumi Kuupkulguri projekt, millest peaks saama esimene Eesti kulgur Kuul, ning veidi aega tagasi lõppes Milrem Roboticsi, Tartu observatooriumi ja ESA koostööprojekt kuukulguri juhttarkvara loomiseks.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress