Eesti kaamerad saavad Kuu-roboti silmadeks

Lähiaastail peaksid NASA Artemise programmi raames Kuule taas lendama inimesed. Meile teeb missioonid eriliseks see, et esimest korda võetakse Kuu peale kaasa kaks läbi ja lõhki eestimaist kaamerat, mis hakkavad olema ühele robotkäele silmade eest.

© Shutterstock

MADIS AESMA

1. MÄRTS 2021

Maa kaaslase pinnal on seni käinud kokku tosin meest. Kõik nad toimetasid Kuul üsna lühikesel aja­vahemikul umbes poolsada aastat tagasi. Esimesena laskus Kuule ameeriklaste Apollo 11 missioon 1969. aasta juulis ning seni viimasena kõigest kolm ja pool aastat hiljem Apollo 18. Kui mõelda, milliste hüpetega on tehnika­maailm sestsaadik muutunud, siis tundub 50 aastat põhjusega väga pikk aeg. 50 aastat enne Kuu-lende oli lennundusmaailm sootuks lapsekingades.

Nüüd viimaks on Kuu taas aktuaalne reisisiht­koht, kuigi mitte küll päris lõpp-punkt, vaid omamoodi vahejaam. Peale selle, et end Kuul püsivalt sisse seatakse, valmistutakse Kuu peal ja orbiidil ümber selle ka järgmiseks suureks eesmärgiks – inimese Marsile viimiseks.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress