Austrias tuli müügile maailma esimene 3D-prinditud veganlõhe

Õieti peaks “veganlõhe” olema jutumärkides, sest meres pole see kunagi viibinud – tegemist on seentest saadud valkudel põhineva toiduainega, mis, tõsi, näeb vähemalt pildil üsna lõhe moodi välja. 

© Illustratsioon: Shutterstock

MADIS AESMA

18. SEPTEMBER 2023

Käesoleva uudise päises pole siiski austerlaste 3D-lõhe, vaid tegu on illustratsiooniga. Idufirma Revo Foods fileed, mis väidetavalt on maailmas esimene omalaadne, mis poodidesse jõudnud, võib näha artikli allosas olevas lühikeses videoklipis. 

Seene- ehk mükovalku on mujalgi maades loomse valgu aseainena kasutatud, sealhulgas ka Eestis (nt on mükovalgust valmistatud lihaanaloogide arendamisega tegelenud selline ettevõte nagu Mati). Austerlaste 3D-prinditud “lõhe” tootja Revo Foodsi juht Robin Simsa ütles IFLScience`i vahendusel, et nende tootes on hulk vitamiine ja rohkelt omega-3 rasvhappeid, nagu päris lõheski. Ka valgusisaldus on korralik, kuid siiski mitte nii suur, kui päris lõhes.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress