Austraalia suurim dinosaurus, galaktikate superparved, orangutani suurepärane ronimisoskus, vesineitsiku omapärased tiivad… Vaata siit efektseid teadusfotosid!
© Thomas Vijayan
IMELINE TEADUS
1. VEEBRUAR 2022
Selle reieluu omanik elas sadakond miljonit aastat tagasi kriidiajastul. Ta oli sauropood – nii nimetatakse suuri, pika kaela ja sabaga rohusööjaid dinosaurusi, kes kõndisid neljal vägeval sammast meenutaval jalal. Sauropoodid olid dinosauruste seas ühed suurimad. Looma kivistised leiti 2005. aastal Austraaliast Queenslandi osariigi edelaosast. Kui neid uuriti, tuli välja, et tegemist on seni tundmatu liigiga, kes nimetati Australotitan cooperensis’eks (nimetuse esimene pool tähendab ladina keeles Austraalia hiiglast, teine osa viitab Cooper Creekile, mis on Sise-Austraalias asuv jõgi leiupaiga lähistel). Pildil näitavad teadlased üle kahe meetri pikkuse reieluu koopiat ning esiplaanil on leid ise. Sauruse pikkus ninaotsast saba tipuni võis olla 25–30 meetrit ja seega on Australotitan cooperensis kõige suurem dinosaurus, kelle jäänused on Austraaliast eales leitud.
© Rochelle Lawrence
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud