2022. aasta veebruari teadusfotod

Austraalia suurim dinosaurus, galaktikate superparved, orangutani suurepärane ronimisoskus, vesineitsiku omapärased tiivad… Vaata siit efektseid teadusfotosid!

© Thomas Vijayan

IMELINE TEADUS

1. VEEBRUAR 2022

Saurusemürakas püstitas Austraalia rekordi

Selle reieluu omanik elas sadakond miljonit aastat tagasi kriidiajastul. Ta oli sauropood – nii nimetatakse suuri, pika kaela ja sabaga rohusööjaid dinosaurusi, kes kõndisid neljal vägeval sammast meenutaval jalal. Sauropoodid olid dinosauruste seas ühed suurimad. Looma kivistised leiti 2005. aastal Austraaliast Queenslandi osariigi edelaosast. Kui neid uuriti, tuli välja, et tegemist on seni tundmatu liigiga, kes nimetati Australotitan cooperensis’eks (nimetuse esimene pool tähendab ladina keeles Austraalia hiiglast, teine osa viitab Cooper Creekile, mis on Sise-Austraalias asuv jõgi leiupaiga lähistel). Pildil näitavad teadlased üle kahe meetri pikkuse reieluu koopiat ning esiplaanil on leid ise. Sauruse pikkus ninaotsast saba tipuni võis olla 25–30 meetrit ja seega on Australotitan cooperensis kõige suurem dinosaurus, kelle jäänused on Austraaliast eales leitud.

© Rochelle Lawrence

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress