Video: rallidroonid ägedas õhuvõitluses

26. jaanuar 2017, 13:00
Drooni videokaamerast jõuab pilt juhi silmadeni minimaalse hilinemisega.

Droonide areng on olnud kiire. Nüüd on tekkinud ka eriline võistlusliiga, millel on rikkalik auhinnafond. Õhurallil osalemiseks luuakse üha kiiremaid parema manööverdamisvõimega droone.

Sel õhtul on Miami suure jalgpallistaadioni pealtvaatajate istekohad tühjad, kuid suurepärane staadioniareen kümbleb sellegipoolest proþektorivalguses. Suured helendavrohelised väravad on strateegiliselt paigutatud tribüüni istmeridade vahele ja sissekäikudesse.

Kostab suminat, mis alguses meenutab läheneva vihase mesilassülemi häält. Heli muutub kiiresti tugevamaks ja ootamatult lendavad ühest sissekäigust vihinal välja neli drooni. Üksteise järel sööstavad need tohutu kiirusega – peaaegu 130 kilomeetrit tunnis – läbi valgusväravate. Kui aparaadid tuhisevad läbi raja viimase värava, lahvatab võidusaluut.

Oleme drooniralli liiga (Drone Racing League, DRL) esimesel võistlusel. Eriehitusega droonide liiga on praegu veel ainult Ameerikas, kuid võistluse korraldajatel on suured ambitsioonid – viia võistlus ülemaailmseks.

DRL on vaid üks sarnastest viimastel aastatel tekkinud võistlustest, mis üritavad väikeste ja kiirete droonidega siduda suuri spordisündmusi. 2016. aasta mais peeti Dubais droonide maailmakarikas World Prix, kus osales 32 maailma parimat droonipilooti. Auhinnafondis oli üle miljoni dollari.

Kuidas droonide võiduajamine välja näeb, sellest loe lähemalt veebruarikuu Imelisest Teadusest. 

 

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
Imeline Teadus pakub harivat lugemist kogu perele.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.
Ajakirjal on 161 000 lugejat.
Hind: e-arve püsimaksega 6,49 €, 1 aastaks 75 €
Telli Ajakiri